مخزن فالوور رسانه ها 100 میلیون دونالد ترامپ

مخزن: فالوور رسانه ها 100 میلیون دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار حوادث کلاهبرداری بزرگ با مدارک مرد کارتن‌خواب

مرد تبهکار که با خرید مدارک مرد کارتن‌خواب و گرفتن دسته‌چک به نام او، از افراد متفاوت کلاهبرداری کرده بود با بررسی آلبوم مجرمان سابقه‌دار دستگیر شد. متهم با اجا

کلاهبرداری بزرگ با مدارک مرد کارتن‌خواب

کلاهبرداری بزرگ با مدارک مرد کارتن خواب

عبارات مهم : انتقال

مرد تبهکار که با خرید مدارک مرد کارتن خواب و گرفتن دسته چک به نام او، از افراد متفاوت کلاهبرداری کرده بود با بررسی آلبوم مجرمان سابقه دار دستگیر شد. متهم با اجاره سوله ای در خاورشهر اعتماد، مالباختگان را جلب می کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، مهرماه امسال مردی با مراجعه به پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران با طرح شکایتی گفت: در زمینه خرید و فروش لوازم و تجهیزات ورزشی فعالیت دارم. حدود یک ماه پیش، مردی طی تماس تلفنی بیان کرد قصد خرید چند دستگاه ورزشی از جمله یک میز بیلیارد، یک میز پینگ پنگ و … به ارزش 120 میلیون تومان را دارد. بعد از توافق بر سر قیمت، این شخص با حضور در محل کار من، نشانی یک سوله در منطقه خاورشهر، خیابان صنعت 2 را داد و درخواست کرد تجهیزات ورزشی به سوله مورد نظر انتقال یافته شود.

کلاهبرداری بزرگ با مدارک مرد کارتن‌خواب

پس از انتقال تجهیزات، خریدار چند فقره چک به مبلغ 120 میلیون تومان تحویل داد ولی در وقت سررسید چک ها متوجه شدم یکی از چک ها سرقتی و بقیه چک ها نیز متعلق به افراد غیر و بلامحل هستند.

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، کارآگاهان با بررسی چک های بلامحل اقدام به شناسایی صاحب حساب در منطقه شوش کرده و متوجه شدند وی یکی از معتادان خیابانی است که مدارک شناسایی خود را به مبلغ چند ده هزار تومان و جهت تأمین هزینه مواد مصرفی خود فروخته است .

مرد تبهکار که با خرید مدارک مرد کارتن‌خواب و گرفتن دسته‌چک به نام او، از افراد متفاوت کلاهبرداری کرده بود با بررسی آلبوم مجرمان سابقه‌دار دستگیر شد. متهم با اجا

در ادامه و با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان، کارآگاهان پی بردند که این افراد نیز به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند و بعد از مشاهده سوله محل انتقال اموال خریداری شده، به خریدار اعتماد کرده و بدون تحقیقات بیشتری نسبت به تحویل اموال فروخته شده است اقدام کردند. یکی از مالباختگان که در منطقه لاله زار فعالیت دارد، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: فردی به نام حسین احمدی با مراجعه به مغازه ام اقدام به خرید لوازم برقی به ارزش 70 میلیون تومان کرد و در ازای آنها دو فقره چک تحویل داد. او درخواست کرد اجناس خریداری شده، به انبارش در منطقه خاورشهر انتقال یافته و در آنجا تسویه مالی انجام شود. در وقت تحویل اموال، با مشاهده اوضاع سوله که از اموال و اقلام متفاوت پر شده است بود، اطمینان پیدا کردم چک ها در وقت مقرر وصول خواهد شد ولی در وقت سررسید چک ها متوجه بلامحل بودن آنها شدم.

ماموران با صورت نگاری و بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار، حسین 49 ساله از مجرمان با سابقه را مورد شناسایی قرار دادند. بررسی سوابق حسین نشان داد وی از سال 79 تاکنون بارها به اتهام استفاده از اسناد جعلی، تحصیل مال سرقتی، فروش اموال غیر، کلاهبرداری و جعل دستگیر و روانه زندان شده است است .

با شناسایی تصویر حسین از سوی مالباختگان، کارآگاهان موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه وی در منطقه شهران و دستگیری وی شدند. حسین در اعترافاتش بیان کرد تجهیزات ورزشی خریداری شده است از مالباخته، در کلوب ورزشی متعلق به پسرش مورد استفاده قرار گرفته که با شناسایی این مکان ورزشی در منطقه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران و با دستور بازپرس پرونده، تمامی این اموال توقیف شد .

کلاهبرداری بزرگ با مدارک مرد کارتن‌خواب

در ادامه و با اعترافات حسین، دومین متهم پرونده نیز به نام داوود شناسایی شد . در مراجعه کارآگاهان به مخفیگاه این شخص در شهرستان رباط کریم، دریافتند وی به شمال کشور متواری شده است و در حال حاضر در زمینه ساخت و ساز ویلا در شهرستان کلاردشت فعالیت دارد که با دستور نیابت، کارآگاهان به این شهرستان اعزام و موفق به دستگیری دومین متهم پرونده شدند .سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهمان در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری و احتمال زیاد کردن تعداد شکات و مالباختگان، متهمان با قرار قانونی و جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفتند.

از تمامی شکات و مالباختگانی که با این شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته و نسبت به انتقال اموال خود به سوله ای در منطقه خاورشهر، خیابان صنعت 2 اقدام کردند دعوت می شود جهت پیگیری شکایات خود و همچنین شناسایی متهمان به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ در شهرری، خیابان آستانه مراجعه کنند.

مرد تبهکار که با خرید مدارک مرد کارتن‌خواب و گرفتن دسته‌چک به نام او، از افراد متفاوت کلاهبرداری کرده بود با بررسی آلبوم مجرمان سابقه‌دار دستگیر شد. متهم با اجا

واژه های کلیدی: انتقال | شناسایی | کلاهبرداری | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs