مخزن فالوور رسانه ها 100 میلیون دونالد ترامپ

مخزن: فالوور رسانه ها 100 میلیون دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل بن سلمان با سیاست «ایران هراسی» ریاض را از انزوا خارج کرد ، عربستان در حال دوشیدن دنیا است

یک کارشناس روابط بین‌الملل اظهار کرد: محمد بن سلمان با استفاده از سیاست ایران‌هراسی که از سوی بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و دونالد ترامپ رییس‌جمهو

بن سلمان با سیاست «ایران هراسی» ریاض را از انزوا خارج کرد ، عربستان در حال دوشیدن دنیا است

عربستان در حال دوشیدن دنیا است/بن سلمان با سیاست «ایران هراسی» ریاض را از انزوا خارج کرد

عبارات مهم : ایران

یک کارشناس روابط بین الملل اظهار کرد: محمد بن سلمان با استفاده از سیاست کشور عزیزمان ایران هراسی که از سوی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا دنبال می شود، توانسته عربستان را از انزوایی که در چند سال اخیر با آن روبرو بوده هست، خارج کند.

مهدی ذاکریان در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه علی رغم بعضی از اظهارنظرها و نظر ها مبنی بر اینکه آمریکا در حال دوشیدن عربستان هست، من اعتقاد دارم عربستان در حال دوشیدن دنیا و گرفتن امتیاز از غرب است ، تصریح کرد: محمد بن سلمان از زمانی که مسئولیت امور در عربستان را بر عهده گرفته تلاش کرده روابط خارجی سعودی ها را گسترش بدهد و در این روابط خارجی امتیازهایی را نیز از غرب بگیرد. او در ظاهر یکسری امتیازهایی را به غرب می دهد که بعضی از این امتیازها صوری است و به اقتدار عربستان و آل سعود ضربه ای نمی زند ولی در برابر این کارها کوچک و امتیازهایی که می دهد، امتیازات بزرگی را از طرف های خارجی خود دریافت می کند.

وی با اعتقاد به این که اصلاحاتی که محمد بن سلمان در مورد اوضاع اجتماعی مردم این کشور انجام داده، صوری هست، ادامه داد: ولی این تغییرات صوری باعث شد که محمد بن سلمان بتواند امتیازات بزرگی را از غرب بگیرد. او به خوبی می داند که چگونه بر روی اقداماتی که انجام می دهد تبلیغات کند تا به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کند ولی متاسفانه ما از چنین هنری کمتر برخورداریم. بعد از اینکه توافق برجام حاصل شد بسیاری از کارشناسان عرصه بین الملل تاکید کردند که جهت استفاده از مزایای برجام باید روابط خارجی خود را گسترش بدهیم و با قدرت های بزرگ دنیا و منطقه تعامل داشته باشیم، موضوعی که شاید آنچنان که شایسته است به آن توجه نشد و ما درگیر پرسشها دیگری شدیم.

بن سلمان با سیاست «ایران هراسی» ریاض را از انزوا خارج کرد ، عربستان در حال دوشیدن دنیا است

این استاد دانشگاه ازاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران، با بیان اینکه کارهای بزرگی در کشور عزیزمان ایران صورت گرفته ولی ما نتوانسته ایم به خوبی آن را معرفی کنیم تا در پی آن امتیازات مورد نیاز را از شرکای خارجی مان اخذ کنیم، ادامه داد: در واقع ما هنوز به خوبی نمی دانیم که چگونه دستاوردهای خود را در ویترینی مناسب به دنیا ارائه دهیم در حالی که محمد بن سلمان به خوبی از این توانایی برخوردار است و در همین چارچوب توانسته گام های بزرگی را در تعامل با کشورهای دیگر به نفع عربستان بردارد.

وی در مورد بیانات بن سلمان در ارتباط با اسرائیل و میل به ظاهری این کشور جهت برقراری ارتباط علنی با رژیم صهیونیستی گفت: هیچ اتفاقی در روابط عربستان و اسرائیل رخ نخواهد داد و در واقع عربستان به سمت شناسایی حقوقی اسرائیل نخواهد رفت آیا که عربستان خود را ام القرای دنیا اسلام می داند، از دیگر سو مقر مهم شرکت کنفرانس اسلامی است و این اجازه را به خود نمی دهد که آرزوی بزرگ فلسطین را نابود کند. صحبتی که بن سلمان نیز در این ارتباط مطرح کرد یک صحبت صوری و در جهت امتیاز گرفتن از غرب و آمریکا بود.

یک کارشناس روابط بین‌الملل اظهار کرد: محمد بن سلمان با استفاده از سیاست ایران‌هراسی که از سوی بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و دونالد ترامپ رییس‌جمهو

ذاکریان با اعتقاد بر اینکه محمد سلمان با هوشمندی و دلیری سیاست های مورد نظر خود را به پیش می برد، ادامه داد: آنچه که محمد بن سلمان در مورد اسرائیل گفت فقط لفاظی هست. او می خواهد یک ویترین مناسبی به غرب ارائه بدهد تا امتیاز بگیرد و من اعتقاد دارم برعکس این باور که عده ای معتقدند ترامپ در حال دوشیدن عربستان سعودی است این عربستان است که دارد دنیا و غرب را می دوشد. او توانسته سرمایه گذاری های خارجی خوبی را به سمت عربستان جذب کند و در تلاش است که به صورت جدی وارد مسابقه و کارزار اقتصادی در منطقه بخصوص با کشورهایی همچون امارات و قطر شود.

وی بار دیگر با تاکید بر اینکه ما در کشور عزیزمان ایران نتوانستیم در پرتو برجام برنامه ریزی مناسبی را از غرب بگیریم، اظهار کرد: ما فقط به گفتن این عنوان بسنده کردیم که برجام باعث ایجاد شکاف بین اتحاد اروپا و آمریکا شده است است در حالیکه از این شکاف در جهت منافع کشورمان استفاده نکردیم.

ذاکریان با بیان اینکه تا چند ماه پیش عربستان به خاطر حمایتش از تروریست ها تفکر وهابیت و نقشی که در اتفاق تروریستی 11 سپتامبر داشت در انزوای بین المللی قرار داشت، ادامه داد: این فرصتی بود که کشور عزیزمان ایران می توانست به خوبی استفاده کند ولی نه تنها بهره برداری مناسبی از این عنوان نشد بلکه بعضی از وقایع و کارها نادرست روند را معکوس کرد که از جمله می توان به حمله به سفارت ریاض در پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره کرد. از دیگر سو عربستان همچنین توانست از وقت روی کار آمدن ترامپ نیز به نفع خود استفاده کند و با تکیه بر سیاست کشور عزیزمان ایران هراسی که از سوی ترامپ و نتانیاهو دنبال می شود، خود را از انزوا خارج کند.

بن سلمان با سیاست «ایران هراسی» ریاض را از انزوا خارج کرد ، عربستان در حال دوشیدن دنیا است

این استاد دانشگاه با بیان اینکه بعضی اوقات در کشور عزیزمان ایران در عرصه تبلیغات و بیان بعضی از مباحث به مانند «دیوی» یکی از شخصیت های سریال کلاه قرمزی عمل می کنیم و آنچه را که باید تبلیغ کنیم، تبلیغ نمی کنیم و آنچه را که نباید تبلیغ کنیم، تبلیغ می کنیم و این عنوان باعث ایجاد دردسرهایی جهت کشور شده است هست، در بخش نهایی صحبت های خود تاکید کرد: بعضی می گویند که عربستان فقط با استفاده از پول و نفت توانسته سیاست های خود را به پیش ببرد در حالیکه اینگونه نیست و فقط پول و نفت در این زمینه موثر نیست. آنها از ابزارهای دیگری نیز در این زمینه بهره برده اند.

یک کارشناس روابط بین‌الملل اظهار کرد: محمد بن سلمان با استفاده از سیاست ایران‌هراسی که از سوی بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و دونالد ترامپ رییس‌جمهو

واژه های کلیدی: ایران | خارجی | سیاست | عربستان | استفاده | عربستان | ایران هراسی | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs