مخزن فالوور رسانه ها 100 میلیون دونالد ترامپ

مخزن: فالوور رسانه ها 100 میلیون دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مشتریان آینده بازار مسکن چه کسانی هستند؟

یک کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به این‌که بیشترین معاملات مربوط به واحدهای کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان، کمتر از ۹۰ متر مربع و بین ۳ تا ۴ میلیون تومان در هر متر

مشتریان آینده بازار مسکن چه کسانی هستند؟

مشتریان آینده بازار مسکن چه کسانی هستند؟

عبارات مهم : ایران

یک کارشناس بازار مسکن گفت: با در نظرگرفتن این که بیشترین معاملات مربوط به واحدهای کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان، کمتر از ۹۰ متر مربع و بین ۳ تا ۴ میلیون تومان در هر متر مربع است علی رغم دوره های قبل، رونق بخش مسکن از طرف قشر میانگین انجام می شود که در سال های گذشته جهت آنها برنامه ریزی نشده هست.

مهدی روانشادنیا در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: آخرین آمار ارایه شده است از معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در مهرماه حاکی از آن است واحدهای دارای قیمت بیش از ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع ۵.۴ درصد معاملات را به خود تخصیص داده شده است دادند. واحدهای بیش از ۹ میلیون تومان ۱۰ درصد، واحدهای بالای ۸ میلیون تومان ۱۵ درصد و واحدهای ۷ میلیون تومان در هر متر مربع ۲۰ درصد معاملات را به خود تخصیص داده شده است دادند. از سوی دیگر بیشترین فراوانی خرید و فروش مربوط به واحدهای دارای قیمت بین ۳ تا ۴ میلیون تومان با سهم ۳۰ درصدی از کل معاملات بوده هست. این نمایه نشان می دهد که تمرکز بازار روی قیمت و متراژهای میانگین است.

مشتریان آینده بازار مسکن چه کسانی هستند؟

وی افزود: اگر زیربنای واحدهای فروش رفته را هم ببینیم متوجه می شویم واحدهای بالای ۱۵۰ متر مربع کمتراز ۱۰ درصد از کل معاملات را به خود تخصیص داده شده است دادند، حدود ۳۰ درصد فروش مربوط به واحدهای ۱۰۰ تا ۱۵۰ متر و ۳۲ درصد معاملات مربوط به واحدهای ۶۰ تا ۸۰ متر مربع بوده است.

این کارشناس بازار مسکن تصریح کرد: نتیجه این که کمتراز ۱۰ درصد معاملات به واحدهای دارای ارزش بیش از یک میلیارد تومان مربوط شده است هست، واحدهای بین ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد حدود ۲۰ درصد کل معاملات را به خود تخصیص داده شده است دادند. یعنی ۳۰ درصد کل معاملات مربوط به واحدهای بالای ۵۰۰ میلیون تومان بوده و ۷۰ درصد دیگر را واحدهای دارای ارزش کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان در بر گرفته است.

یک کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به این‌که بیشترین معاملات مربوط به واحدهای کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان، کمتر از ۹۰ متر مربع و بین ۳ تا ۴ میلیون تومان در هر متر

روانشادنیا با بیان این که هم چنین میانگین ۴.۸ میلیون تومان قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نباید آدرس اشتباه به ما بدهد گفت: اگرچه قیمت میانگین شهرتهران حدود ۴.۸ میلیون تومان در مهرماه اعلام شده است ولی توصیه این است که تمرکز خواسته های مردم جهت واحدهای کمتر از ۹۰ متر مربع، قیمت کمتر از میانگین شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و قیمت زیر ۵۰۰ میلیون تومان است که آدرس تقاضا در بازار مسکن را نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: از بین سه گروه سرمایه گذاران حرفه ای، سوداگران مقطعی و مصرف کننندگان، طیف سوم بیشترین حضور را در بازار مسکن دارند که نشان می دهد هم اکنون در بازار مسکن، وزنه تقاضا سنگین تر از عرضه است.

این کارشناس بازار مسکن تاکید کرد: با توجه به قیمت ازدواج و طلاقی که در کشوراتفاق می افتد با جمعیت جوان، تقاضای مصرفی ثابت در سطح شهرها داریم که باید به آن توجه کنیم و اگر بخواهیم آدرس بدهیم که بازار ملک کلا رونق دارد یا رکود دارد آدرس خوبی به سرمایه گذاران نئاده ایم لذا باید سرمایه گذاران را به سمت واحدهایی هدایت کنیم که قیمت کمتراز ۵۰۰ میلیون تومان و متراژ کمتر از ۹۰ متر دارند.

مشتریان آینده بازار مسکن چه کسانی هستند؟

به گفته روانشادنیا، هم اکنون حدود ۷۰ درصد تقاضای مسکن جهت واحدهای کمتر از ۱۰۰ متر است در حالی که ۷۰ درصد عرضه در واحدهای بالای ۱۰۰ متر انجام می شود. این باعث شده است از یک طرف با واحدهای خالی واز طرف دیگر با تقاضایی مواجه باشیم که به آسانی قابل پاسخ نیست. به طور مثال در بازار مسکن امروز شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران پیدا کردن واحدهای کمتر از ۵۰۰ میلیون متناسب با سلیقه و توان خرید طیف میانگین به علت تقاضای ۷۰ درصدی در بین این گروه کار دشواری است.

وی با اشاره به ورود تدریجی متقاضیان از طریق تسهیلات بانکی به بازار مسکن آینده نگری کرد: اگر وام های “مسکن یکم” و “تسه” وارد بازار شود با توجه به تقاضای مصرفی که ایجاد خواهد شد در دوره پیش رو در بازار مسکن متاسفانه یا خوشبختانه زیاد کردن قیمت ها از واحدهای متوسط، ریزدانه و ارزان قیمت شروع می شود؛ چیزی که در گذشته با آن مواجه نبویدیم. در گذشته با مسکن مهر به بخشی از تقاضای قشر آسیب پذیر و با تولید واحدهای لوکس به بخش مرفه جامعه پاسخ داده شد ولی قشر میانگین مغفول ماند.

یک کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به این‌که بیشترین معاملات مربوط به واحدهای کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان، کمتر از ۹۰ متر مربع و بین ۳ تا ۴ میلیون تومان در هر متر

این کارشناس بازار مسکن اظهار کرد: در دوره های قبل کسانی که به قصد سوددهی وارد بازار مسکن می شدند تقاضا را دراین بخش جنبش می کردند ولی در مقطع فعلی شروع کننده هر نوع عوض کردن و تحولی در بازار مسکن قشر میانگین و مصرف کنندگان واقعی هستند. لذا سمت عرضه در نیمه دوم امسال و نیمه اول سال آینده باید تمرکز خود را بر روی این گروه از متقاضیان قرار دهد.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs