مخزن فالوور رسانه ها 100 میلیون دونالد ترامپ

مخزن: فالوور رسانه ها 100 میلیون دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی افت ۳۰ درصدی قدرت خرید ، دلار را با پشتوانه«طلا» دلگرم کنید

نماینده جمهوری‌خواه ویرجینیای غربی، الکس مونی، لایحه‌ای را مطرح و پشنهاد کرده است که طلا به عنوان اعتبار دلار تعیین شود. ولی آیا آمریکا این مقدار طلا در اختیار

افت ۳۰ درصدی قدرت خرید ، دلار را با پشتوانه«طلا» دلگرم کنید

دلار را با پشتوانه«طلا» دلگرم کنید/افت ۳۰ درصدی قدرت خرید

عبارات مهم : تاریخ

نماینده جمهوری خواه ویرجینیای غربی، الکس مونی، لایحه ای را مطرح و پشنهاد کرده است که طلا به عنوان اعتبار دلار تعیین شود. ولی آیا آمریکا این مقدار طلا در اختیار دارد؟

به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، نماینده جمهوری خواه ویرجینیای غربی، الکس مونی، لایحه ای را مطرح کرده است که در آن دلار به عنوان وزن ثابتی از طلا تعریف شده است هست. ولی به اعتقاد یک متخصص که با راشاتودی گفتگو کرده هست، مسئله اینجاست که آمریکا ممکن است طلای کافی جهت پشتیبانی از دلار، در اختیار نداشته باشد.

در لایحه شماره ۵۴۰۴ به تاریخ ۲۲ مارچ ، مونی از سیاست گذاری مالی آمریکا انتقاد و اشاره کرده است که بعد از کنار گذاشتن استاندارد طلا، قدرت خرید دلار سقوط کرده است.

افت ۳۰ درصدی قدرت خرید ، دلار را با پشتوانه«طلا» دلگرم کنید

در این لایحه آمده هست، از سال ۲۰۰۰ تا کنون دلار ایالات متحده، ۳۰ درصد از قدرت خرید خود را از دست داده هست. همچنین از تاریخ آخر استاندارد طلا جهت دلار، در سال ۱۹۱۳ تا کنون، دلار امریکا ۹۶ درصد از قدرت خرید خود را از دست داده هست. تحت نشانه قیمت تورم ۲ درصد فدرال رزرو، دلار در هر نسل یا هر ۳۵ سال، نیمی از قدرت خرید خود را از دست می دهد.

کنگره جهت تعریف فایده های داشتن دلاری با اعتبار طلا جلسه خواهد داشت.

نماینده جمهوری‌خواه ویرجینیای غربی، الکس مونی، لایحه‌ای را مطرح و پشنهاد کرده است که طلا به عنوان اعتبار دلار تعیین شود. ولی آیا آمریکا این مقدار طلا در اختیار

مونی می گوید: استاندارد طلا باعث می شود کنترل تامین پول، به جای فدرال رزرو در اختیار بازار قرار بگیرد. استاندارد طلا به معنای مقداری تعریف شده است از دلار است که قابل تبدیل به کمیتی معین از طلااست. تحت استاندارد طلا که تا ۱۹۱۳ برقرار بود، اقتصاد آمریکا هر سال ۴ درصد رشد می کرد که این ۱ درصد بالاتر از قیمت رشد اقتصاد در سالهای بعد از آن و ۲ برابر سطح رشد اقتصادی از سال ۲۰۰۰ به بعد است.

واژه های کلیدی: تاریخ | آمریکا | اقتصاد | اقتصادی | استاندارد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs